Kış Lastiği Uygulaması Hakkında Bilgi

Kış Lastiği Uygulaması Hakkında Bilgi

Kış lastiği 2012 seneninden itibaren ülkemizde zaruri. Tüm özel otomobiller de dahil olmak üzere olmak üzere tüm özel motorlu otomobiller amaçlı olabilitesi yüksek bu zorunluluk. bir Aralık-1 Nisan içinde yapılacak kış lastiği protez kuralında cezalar da artırıldı. 625 TL’lik hüküm yılbaşında 715 TL’ye yükselecek.


Özel araçlara kış lastiği zaruri mu? Kış lastiği cezası 2017’de 715 TL
Binek otomobillerde şehirlerarası yollar amaçlı zorunlu duruma sunulan kış lastiği uygulamasına bu yil de bir Aralık’ta başlanacak. Otomobilin ve trafiğin sağlığı amaçlı elzem meydana gelen kış lastiğini alırken, yapısının narin, kauçuk miktarının fazla ve lastiğin desenleri üzerindeki izlerin pratik ayrılabilir meydana gelmesine uyarı etmeniz gerekiyor.

Tabii arabası bakımsızlıktan dökülen, fren balatası, diski, hidroliği nedir bilmeyen, frene bastıktan 100 metre ardından duraalim, periyodik bakım nedir bilmeyen şöförler kış lastiği taktırsa ne olabilir, taktırmasa ne olur? Yollarda ihtimal edilenden bir sürü daha bir sürü var bu arabalardan. Büyük Ihtimal kış lastiği takarak belli bir süre tuzlu meydana gelen fren bakımlarını kış sonrasına erteleyebileceklerini düşünüyorlar. Zihniyet yerlerde.

Aracınızın lastik ebatları bir sürü kocaman değilse, uygun ücrete da kış lastiği inceleyebilirsiniz. Bildiğimiz kocaman lastik markalarının, bir de gelişmekte meydana gelen ülkeler ve üçüncü hayat amaçlı imalat yaptıkları aşağı markaları var. Bunların maliyetleri gayet uygun. İstediğiniz e-ticaret sitesinden bilmem kaç taksit ile kapınıza civarı getirtebilirsiniz. Sürüş güvenliğinizi kocaman ölçüde arttıracaktır. Bizden tavsiye; savsaklamayın.

 

KIŞ LASTİĞİ NEDİR?

Yaz lastiklerinin malzemesi 7 derecenin altındaki sıcaklıklarda sertleştiği amaçlı yola tutunması azalır. Kış lastiklerinin özel profillerinin yanında, üretildikleri silica asallı malzeme daha yumuşaktır ve 7 derecenin altındaki ilgisiz gökyüzü koşullarında kuru asfaşağı, kar ve buzda tutunmayı artırır.

KIŞ LASTİĞİ FİYATLARI NASIL?

Lastik ebatına yönelik fiyatlar değişiyor. Ne var ki otomobillerde genellikle 16 ve 17″jantlar kullanılıyor. Maliyetleri aşağı yukarı 250-400 TL içinde değişiyor. Jant boyutu kalınlaştıkça fiyatlar da büyüyor. Sözgelimi 19″bir jant amaçlı alabileceğiniz bir kış lastiğinin tanesi bir.000 TL’ye civarı çıkabiliyor.

LASTİK ÖLÇÜLERİ NASIL SEÇİLMELİDİR?

Aracınızın üreticisinin fabrika ayrıntılarına yönelik tespit edilmiş meydana geldiği ölçülerde lastik yeni sezon modelleri satın alırsanız, sürüş güvenliğinizi ve konforunuzu gösterişli bir biçimde sağlayabilirsiniz. Bununla Birlikte satın alacağınız lastiklerin kullanım ömürleri meydana geldiğini da unutmayın. Bu yüzden lastik alışverişinizi yaparken kesinlikle lastiğin üretildiği tarihe bakın.

Üretim tarihinin üzerinden 3 yıl geçtikten ardından hiç kullanılmamış lastikler bile özelliklerini yitirebilir. Dolayısı Ile her süre nihai 12 maaş aşama içerisinde üretilmiş lastikleri seçim edin. Aracınızın marka ve modeline yönelik yedek kış lastikleri de alabilirsiniz.

 

 

kış lastiği, kış lastiği uygulaması, kış lastiği fiyatları, kış lastiği ne zaman takılır, kış lastiği zorunlu mu, kış lastiği uygulaması 2018, kış lastiği tavsiye, kış lastiği 205 55 r16, kış lastiği ne zaman takılmalı, kış lastiği zorunluluğu 2018, kış lastiği uygulaması ne zaman başlıyor 2017, kış lastiği al, kış lastiği açıklaması, kış lastiği alırken nelere dikkat etmeli, kış lastiği ara, kış lastiği arabaya zarar verirmi, kış lastiği cezası, kış lastiği ceza maddesi,

About Author

Bir yanıt yazın