Eklem Ağrısına Bitkisel Çözüm

DİZİMİZDE.

Eklem Ağrısına Bitkisel Çözüm

Diz ekleminin aşınma ve yırtılmasından meydana gelen irin veya el ayak parmaklarında eklem ağrısı sık sık görülen rahatsızlıklardır ve çoğunlukla ilaçla tedavi edilmeleri gerekir.

Sizlere Buradaki Tamamen Sizin Düşüncelerinize Kalmış Kullanmak İsteyen Doğal tedavi Yöntemidir Her Hastalık Evresi Farklı Aşamalardan Olduğundan Dolayı Bazı Kişilerin Buradaki Doğal tedavinin yetersiz Kalacağı Zamanlar Olabilir Nasıl ki Bu Hastalık Bir Günde Oluşmamışsa Zaman Ol arakta Bir Günde Geçmez Uzun Vadeli kullanımlarda tedavi Cevap Verecektir Elbet.

Sabır En Büyük Ve En Güçlü İlaçtır

DİZİMİZDE.

Ancak sizi gösterişli biçimde eklem ağrısından kurtaracak natürel irin sökücülerin meydana geldiğini biliyor muydunuz?

Tabii ki önce doktorunuzun reçetesini kullanmalısınız fakat evdeyseniz, klasik ibuprofen veya yabancı bir reçetesiz ilaçtan önce bu natürel irin sökücülerden bir tanesini deneyebilirsiniz. Ne civarı rahatlayacağınıza inanamayacaksınız!

Biberiye
eklem ağrısı tedavi
Biberiye, Akdeniz diyetinde sık sık kullanılan aromatik ve tıbbi bir ottur. Pekçok yemeğe başka tadını katar ve sayısız natürel rehabilitasyonda de kullanılır. Biberiyenin natürel bir ağrı kesici misyonu gördüğünü de biliyor muydunuz? Bu sayede her çeşitli eklem ağrısı amaçlı birebirdir.
Ağrı kesici yararları urolik asit içeriğinden gelmektedir. Böylelikle hiçbir negatif yan etki yapmadan el ve diz eklemlerindeki kıkırdağın içerisinde veya çevresinde olan iltihaplarla muhteşem biçimde uğraş eder. Hemen de biberiyeyi ne türlü kullanabileceğinize bakalım:

Biberiye

Malzemeler

200 gr biberiye
2 bardak su (400 ml)
Hazırlanışı

Tek yapmanız lazım gelen çaydır. Suyu kaynatın ve biberiye dallarını ekleyin. Oda sıcaklığına gelene civarı 20 dk süresince bekletin. Bu çaydan gün içerisinde 2 bardak içebilirsiniz.

2. Atkuyruğu otu

Atkuyruğu otunu aktarlardan satın alabilirsiniz. Atkuyruğu otu, en güzel natürel irin sökücülerden biri meydana gelmesinin yanında temel bir vitamin ve mineral deposudur. Peki ne türlü kullanmalısınız? Temel bir çay olarak, gün içerisinde 2 kez. İşte bu civarı kolay!

3. Zerdeçaltoz 

Bu blogda zerdeçaldan fazlaca bahsediyoruz. Bu ot baharatının anavatanı Asya olup belli yemeklere kendine özgü bir koku verir ve eklem ağrılarına da nihai derece iyi ciro. Ağrı hissettiğinizde eliniz ibuprofene gitmeden zerdeçal denemeyi unutmayın.
İltihap sökücü, ağrı dindirici ve antioksidan nitelikleri yardımıyla, zerdeçal yara almış dokuların onarımına ve toksinlerin atılmasına destekçi olurken bedendeki her çeşitli iltihapla da savaşır. Zerdeçaldan yararlanmak amaçlı, aşağıdaki tarifi faydalanarak kendinize iyi bir çay yapabilirsiniz.

Malzemeler

1 yiyecek kaşığı nasihatilmiş zerdeçal (20 gr)
3 bardak su (750 ml)
3 yiyecek kaşığı bal (60 gr)
Hazırlanışı

Suyu kaynatarak başlayın. Bir yiyecek kaşığı zencefil ekleyin. Suyun anında sarı güzel bir nitelik aldığını göreceksiniz. Altını kapatmadan 10 dk daha kaynatın.

Sıvıyı süzün ve çayınızı tatlılaştırmak amaçlı üç yiyecek kaşığı bal ekleyin. Bu çayı eklem ağrısı ve irin amaçlı gün süresince içebilirsiniz.

4. Zencefil

Büyük olasılıkla zencefili bu listede bekliyorsunuz. Bu tıbbı ot en güzel irin sökücülerden bir tanesi olup eklem ağrısı rehabilitasyonuna nihai derece uygundur.
Eklemlerinizin ağrımaya başladığını hisseder hissetmez, aşağıdaki rehabilitasyonu hazırlamanız yeteri kadar.

Malzemeler

200 gr rendelenmiş zencefil kökü
2 bardak su (400 ml)
2 yiyecek kaşığı bal
Hazırlanışı

Önceki tariflerde meydana geldiği benzeri, bu otla da bir çay yapacağız. Bu kez, su kaynadığında zencefil ekleyin ve 20 dk süresince ağır ağır kaynatın. Sonrasında, çayınızı süzmeden önce 10 dk daha bekletin.

Şimdi 2 yiyecek kaşığı bal ekleyin. Gördüğünüz benzeri bal bizzat natürel nitelikleri ve eklem ağrısının giderilmesinde oynadığı oyun yardımıyla bu tip natürel rehabilitasyonların dayanılmaz malzemesi. Gün içerisinde bu çaydan 2 bardak içmeyi unutmayın. Sizi serinletecek ve ağrılarınızı hafifletecektir.

 

5. Keten tohumu

Keten tohumu özel gıda mağazalarında veya aktarlarda yer almaktadır. Epeyce ekonomik olup natürel irin sökücü işlevi görmektedir, ama eklem ağrılarına ne amaçla iyi geldiğini biliyor muydunuz?
Doğal Omega-3 yağ asidi kaynağıdır. Vücudun bağışıklık sisteminin güçlenmesine ve eklemlerde olan her çeşitli enfeksiyonla savaşılmasına destekçi olabilir. Hayvansal yağlardan edinilen Omega-3’ler zıddı etki yaratarak daha çok irin yaptıklarından, bu ihtiyacınızı bitkisel kaynaklarından karşılamanız önerilir

Keten tohumunu ne türlü tüketmelisiniz? Her gün 2 yiyecek kaşığı civarı (40gr) alacaksınız. Doğrudan yiyebilir veya salatalarınıza ekleyebilirsiniz fakat asla keten tohumunu fazla pişirmemelisiniz, tersi takdirde çok miktarda Omega-3 kaybına uğrarlar ve hata biçimde sindirilebilirler.

Unutmayın: Keten tohumunu altını çizen çiğ olarak tüketin. Vücudunuz ekstra vitamin alımına alışacak ve eklemlerinizdeki irin hafifleyecektir.
Ibuprofen almadan önce her an natürel irin sökücülere bir şans vermeyi deneyin. Fakat önce ve en önemlisi; doktorunuzun tavsiyelerinizi dinlemeniz gerektiğini unutmayın.

About Author

Bir yanıt yazın