Dünya şartlarında değişen hayatın içinde değişen kumaşlar dan bir tanesi olarak öne çıkan poliviskon kumaş pierrecassi mağazalarında satışa sunulmuş ve yoğun ilgi görmektedir  Bay bayan giyiminde sıklıkla kullanılan kumaşlar arasında yer alan licralı kumaşlar toplum olarak çok fazla istenen talep gören kumaşlar arasında yer almaktadır kullanım açısında çok rahat ve insanı giyimi açısından tercih ediliyor ilerleyen zaman içersinde günün moda kumaşlarından en zirvede yer alacağını düşünüyorum.   Gabardin iyi dokunmuş atkı yüzlü dimi örgü kumaş yüzlü kumaşlar doldurma veya çapraz ipliklerin daha kumaşın yüzeyine daha çok çözgü iplikleri veya uzunlamasına var. Örgü kumaşlar bizzat yüzeyinde bir çapraz kabarık çizgiyi veya yükseltilmiş satır gösterir dimi. İnce belli bir süre yalnızca kumaşın yüzünde yakından mesafeli çeşitli, büyüdü ve aşikar meydana geldiğini. Gabardin olarak açı 45 veya 63 derecedir. Gabardin daima dolum ipliklerden çok daha çok çözgü, sık sık 2 kat ipliklerin doldurma benzeri pekçok çözgü iplikleri vardır. Kumaş ağırlıkları yarda kare başına 7 ons dan yarda kare başına 11 ons değişir. 76 çözgü 76 ile 124 epi başına 48 dolum alır ” (epi) başına biter dan Kumaş yoğunluğu değişmektedir.

Oranı doldurma örgü yapısı, iplik boyutu ve çözgü kombinasyonu açısını oluşturur. Itinalı (45 derecelik açı) dimi gabardin çoğunlukla bayanların giyim kullanılan BIR yüksek (63 derece açı) dimi gabardin çoğunlukla adam giyim kullanılır. En yaygın bir araya geçme desenleri çözgü bir dolum (2 × bir) veya çözgü altında gitmeden öncesinde 2 dolum iplikleri haçlar sağ oluşturmak amaçlı 2 dolgular (2 × 2) altında gitmeden öncesinde 2 dolgular.

2Gabardin katı veya açık yüzey ile sağlam ve sağlam bir kumaştır. Yakma ve kesme kaldır yüzey lifleri, ve şekerleme projelendirme ve iplik ve örgü yapısı görünür olun. Gabardin birden çok lif tipleri, ağırlıkları ve özellikleri mevcuttur. Gabardin çoğunlukla yün yapılır. En kalifiye gabardin 2 katlı kamgarn iplikler, fakat bir kamgarn iplikler, 2 kat kullanır ve bir yün iplikler de kullanılmaktadır. Daha kalifiye kumaşlar iyi bir örtü ile narin. Düşük kalifiye kumaşlar, katı, kaba ve katı. İki katlı kamgarn iplikler, çözgü yüzlü yapısı, kumaşın katı tamamlamak uzunca giyen ve sağlam kumaş üretmek.

About Author

Bir yanıt yazın