Mardin Derik Kaymakamı Şehit oldu

Mardin Derik Kaymakamı Şehit oldu

Bu tür saldırılar bizi yıpratamaz, vatanımızı bölemeyeceksiniz, doğuda akan kan son bulacak,

Kaymakam Muhammed fatih Safitürk şehit oldu,

mardin-derik-saldirisi-kaymakamvefatetti

Mardin‘in Derik kazasında Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk ile 2 bireyin yaralandığı pkk saldırısında, patlayıcının Devlet Konağı’na bidonun içine sokularak kaymakamın masasının altına bırakıldığı ve burada infilak ettirildiği ileri sürüldü.

Derik‘te ilçe belediyesine kayyum olarak atanan Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk ile 2 vatandaşın yaralandığı pkk saldırısının detayları netleşiyor. Saldırı konusunda çalışmalarını sürdüren polisin patlayıcıda metal kullanılmadığını ve saldırının plastik patlayıcıyla yapıldığını saptama yapıldığı ileri sürüldü. Bidonla binaya sokulan patlayıcının Kaymakam Safitürk‘ün masasının altına yerleştirildiği ve burada infilak ettirildiği öne sürüldü. Polisin patlayıcının içeriden alınan destekle binaya sokulduğu üstünde durduğu öğrenilirken, kaymakamlık makamının yer aldığı binanın 2’nci katında güvenlik kamerasının olmadığı belirlendi.

İlçede gözaltı sayısı 38’e yükselirken, kuşkululardan 13’ü İlçe Emniyet Müdürlüğünde edinilen ifadelerinin sonrasında salındı. 25 şüpheli ise Mardin Emniyet Müdürlüğüne hemen gönderildi.

derik-kaymakami

derik kaymakamı,
muhammed fatih safitürk şehit oldu,
muhammet fatih safitürk,
derik kaymakamlığı,
mardin derik kaymakamı şehit oldu,
mardin derik son dakika,
mardin hava durumu,
derik haber,
derik kaymakamı kimdir,
mardin derik bombalı saldırı,

About Author

Bir yanıt yazın