Çamlıca Tepesi İstanbul Seyir Tepesi

Muhteşem manzarasıyla İstanbul’u izlemek isteyenler amaçlı süper bir koltuk Çamlıca tepesi.İstanbul’da yaşayanlar ve İstanbul’a konuk olarak gelmeyi düşünenler amaçlı Çamlıca tepesi ile ilgili ki ayrıntılı yazımız ile size kılavuz vasfında bir içerik sunuyoruz.

Çamlıca Tepesi Ile Ilgili Bilgi

İstanbul Boğazı’nın eşsiz manzarasına ve panoramik bir Marmara Denizi ve İstanbul fotoğrafına hakim meydana iştirak eden tepeler, temiz havası ve natürel güzellikleri ile pekçok İstanbullu’nun bilhassa hafta sonu uğrak yerlerinden birisi. Eşsiz günbatımı manzarasını izlemek amaçlı bir seyretme terası misyonu de gören tepeler de toplumsal olanakların da oluşu, burayı betondan belli bir süre ek olarak izole bir kaçış noktası haline getirmiş durumda.

Küçük Çamlıca Tepesi

Deniz’den tahmini 229 metre yükseklikteki tepede, Minik Çamlıca Korusu, Sofa, Cihannüma ve Topkapı Köşkleri buraya iştirak eden ziyaretçilerin uğrak yerlerindendir. Burada bununla birlikte Beltur’un işlettiği lokantada Osmanlı-Türk Mutfağı’dan lezzetler de tadılabilmektedir.

Büyük Çamlıca Tepesi

Denizden tahmini 262 metre yüksekliktedir. TV vericileri, Nurbaba Tekkesi, restoranlar, kafeler ve toplumsal tesisleri ile değinen tepe, Çamlıca Tepeleri içinde ek olarak fenomen olanıdır.

About Author

Bir yanıt yazın