Sistem UI durduruldu Hatası Kesin Çözüm

Sistem UI durduruldu Hatası Kesin Çözüm

Yeni sene ile beraber bilhassa Samsung enbaşta olmak üzere Android edevat kullanıcıları “System UI Durduruldu” hatasıyla mağdur olmaya başladı. Çeşitli çözüm teklifleri geliştirilse de yakıntılar halen sürüyor. Laf konusu sıkıntı amaçlı öneri edilen 3 çeşitli çözüm teklifi haberimizde…
System UI Durduruldu Ne Demek? Samsung Milyonlarca Kullanıcısını Mağdur Ediyor

Sistem UI durduruldu Hatası Kesin Çözüm


Android edevat kullanıcıları yepyeni seneden bu yana “System UI Durduruldu” meselesiyle karşın karşıya kaldı. Çeşitli çözüm teklifleri geliştirilse de Samsung enbaşta olmak üzere Android tabanlı cihazlar kullanıcılarını mağdur etmeye devam ediyor.

Yeni yılda Google aracılığıyla yapılmış durumda olan bir güncelleme, Android cihazlarda meseleye nedeb oluyor. Bilhassa Galaxy Note 3, Galaxy Note 2, Galaxy S3, Galaxy S3 Mini, Galaxy S4 ve Galaxy S5 benzeri Samsung marka telefonlarda gözlemlenen “System UI Durduruldu” önce meydana çıktığında “virüs” zannedilmişti. Uzmanların incelemesi sonucu olarak Google aracılığıyla yapılmış durumda olan bir “güncelleme” nedeni ile cihazların donma vb. bir sıkıntıyla kullanıcıları mağdur ettiği saptama edildi. Problemin çözümü amaçlı, Google aracılığıyla iştirak eden güncellemeyi cihazdan kaldırmak gerekiyor.

SYSTEM UI DURDURULDU SORUNU ÇÖZÜMÜ
Kullanıcıları mağdur eden problemin çözümü amaçlı çeşitli teklifler geliştirildi. Bunun Için yönelik problemin kaynağı Google meydana geldiği amaçlı, Google aracılığıyla yapılmış durumda olan son güncellemenin kaldırılması önerilmektedir. Bu işlemi inşa etmek amaçlı Google Play Store üzerinden “Google” araması yapılır. Bulma sonucu olarak ekrana geliyor olacak durumda olan Google uygulamasından “Son Güncellemeyi Kaldır”işlemi yapılır. İşlemin gösterişli olması amaçlı otomatik güncellemenin kaldırılması da öneri edilmektedir.

İKİNCİ ÇÖZÜM: ÖNBELLEK TEMİZLEME
Ayarlar > Uygulamalar > Uygulama Yöneticisi > Sistem Arayüzü adımlarını cihazda izleyerek “Önbelleği Temizle”işlemi yapılır. Bu sayede laf konusu problemin çözüleceği anlam edilmektedir.

“CM SECURITY” UYGULAMASI SORUNU ÇÖZÜYOR
System UI Durduruldu meselenini çözmek amaçlı bir öbür öneri de “CM Security” uygulamasını “Google Play Store” üzerinden cihaza indirmek olarak anlam ediliyor. CM Security uygulamasının Samsung ile anlaşması meydana geldiği anlam ediliyor.

About Author

Bir yanıt yazın